AKÝ BOL ROK 2022 DIVADLA KOMÉDIE

Milí naši divadelní priatelia!
Končí sa rok 2022. Bol plný výdychov a nádychov. Očakávaní a prekvapení, ale aj radosti a nádeje. Vydýchli sme si - dúfajme, že natrvalo - s postupným odznievaním pandémie. V nemom úžase sme vydýchli a opäť sa nadýchli pri smutnej správe o vojnovom konflikte neďaleko nás. Začali sme "bojovať" s ekonomickými a psychologickými dôsledkami vzniknutej situácie na Slovensku, ale predovšetkým so zlou náladou medzi ľuďmi. A to "našimi zbraňami": smiechom, pozitívnou energiou, radosťou a krásou. Teda - divadlom.
Opätovne sme sa nadýchli a od marca sme začali postupne hrávať. V roku 2022 Divadlo komédie odohralo celkovo 82 predstavení. Svojich divákov sme potešili nielen v Bratislave - predovšetkým na našej domovskej scéne: v Dome kultúry Ružinov - ale aj v Bytči, Bardejove, Starej Ľubovni, Svidníku, Krompachoch, Kysuckom Novom Meste, Detve, Rimavskej Sobote, Trnave, Starej Turej, Hnúšti, Sobranciach, Trebišove, Rožňave, Šahách, Banskej Štiavnici, Veľkom Krtíši, Nemšovej, Ilave, Martine, Hrnčiarovciach nad Parnou, Komjaticiach, Považskej Bystrici, Partizánskom, Košiciach, Prešove, Michalovciach, Stropkove, Radošine, Púchove, Smoleniciach, Bojniciach, na Sliači, v Spišskej Novej Vsi, Hybiach, Cíferi, Novom Meste nad Váhom, Malackách, Trenčíne, Liptovskom Mikuláši, Senci, Tlmačoch, Bánovciach nad Bebravou, Galante, Sládkovičove, Svätom Juri, Nitre, Šúrovciach a v Slovenskej Ľupči. Niekde sme dokonca vystúpili aj dva - tri krát.
V septembri sme sa znova výrazne nadýchli a po dvojročnom viacnásobnom odklade sme slávnostne odpremiérovali našu najnovšiu komédiu - burlesku z divadelného zákulisia Pi čaj, miláčik. Aj s ňou sme sa vydali za vďačnými divákmi po Slovensku. Vydýchli sme si a potešili zároveň, keď sme zistili, že inscenácia je publikom nadšene prijímaná a stáva sa z nej jeden z hitov Divadla komédie.
Touto cestou sa chcem čo najúprimnejšie poďakovať všetkým našim divákom za ich návštevu na predstaveniach Divadla komédie. Za ich priazeň, pozitívne odozvy a srdečné reakcie počas a po predstaveniach. Veľmi si to ceníme a už teraz sa na vás tešíme v roku nadchádzajúcom! Veľké poďakovanie patrí mojim najbližším kolegom z divadla: všetkým hercom, tvorcom, technickým a organizačným zložkám divadla. Ale aj všetkým spolupracovníkom divadla, organizátorom kultúrnych podujatí, pracovníkom obecných úradov a kultúrnych zariadení po celom Slovensku. Viem, že to v dnešných časoch a ekonomickej situácii nemáte ľahké! O to viac si vážime vašu prácu, nadšenie a chuť prinášať ľuďom na Slovensku kultúru a umelecké zážitky.
Bez vás všetkých by Divadlo komédie nemohlo existovať. Nemohlo by podstupovať kolobeh neustálych nádychov a výdychov. Nemohlo by plynulo dýchať - a tým naplno ŽIŤ! Nemohlo by rozdávať ľuďom radosť zo života!
Ešte raz: Ďakujem!
A prajem nám všetkým jeden veľký nááááádych! 

Svetozár Sprušanský
principál Divadla komédie