O nás

DIVADLO KOMÉDIE je profesionálne divadelné zoskupenie (právna forma: občianske združenie) s jasnou profiláciou uvádzania súčasných divadelných hier v žánri komédie. Teda toho žánru, ktorý je u divákov často žiadaný a populárny, na jeho prípravu a realizáciu neobyčajne náročný. Vyžaduje si divadelnú skúsenosť, cit pre výber kvalitného a komunikatívneho textu. Ale aj adekvátny inscenačný rytmus, tempo, zmysel pre budovanie gagu... S výnimočnými hereckými výkonmi, v doplnení s plnohodnotnou scénickou výpravou: dekoráciou a kostýmami. S dôrazom na priliehavé striedanie situačnej a konverzačnej komiky. Do javiskového tvaru, ktorý svojou dynamikou dokáže diváka povzniesť k príjemnému pocitu uvoľnenia, oddychu a relaxu.

DIVADLO KOMÉDIE pôsobí na celom území Slovenskej republiky. Prezentuje  svoje inscenácie nielen v Bratislave (tam výlučne v Dome kultúry Ružinov, ako divadlo Mestskej časti Bratislava – Ružinov), ale aj vo väčších, stredných, ako aj v tých najmenších mestách celého Slovenska. Nezabúda ani na väčšie alebo menšie obce a dediny. Aby sa aj v tom najodľahlejšom kúte Slovenska dostal divák – za cenovo prijateľnú protihodnotu – ku kvalitnej, profesionálne naštudovanej a interpretovanej, divadelnej produkcii. 

DIVADLO KOMÉDIE je finančne dostupný, a svojou kvalitou zodpovedajúci doplnok k súčasnej ponuke profesionálnych činoherných divadiel. Chce byť súčasťou kultúrnej ponuky každého trochu kultúrnejšieho mesta a mestečka.   

DIVADLO KOMÉDIE sa špecializuje na vyhľadávanie úspešných, kvalitných a hodnotných, súčasných divadelných textov – a to v žánri komédie. S témami: od medzigeneračných a súrodeneckých vzťahov, partnerských väzieb, manželských otázok, vzťahov na pracovisku, až po reflexiu aktuálnych tém súčasného človeka so všetkými jeho problémami. To všetko zobrazované optikou nadhľadu, ľahkosti, humoru. Vtipu a irónie.

DIVADLO KOMÉDIE vo svojich predstaveniach stavia na špičkové herecké výkony. Spolupracuje so známymi – ale predovšetkým čo najkvalitnejšími – hereckými osobnosťami všetkých generácií. Dáva priestor pre zúročenie a rozvinutie ich talentu a profesionálnych skúseností. Do výkonov, ktoré sú piliermi samotných predstavení. 
onas1
DIVADLO KOMÉDIE ponúka kvalitu aj vo výtvarnom a scénickom spracovaní titulov. A to v ich adekvátnej profesionálnej kostýmovej a scénickej podobe; v nadštandardných možnostiach zájazdového typu divadla.   

DIVADLO KOMÉDIE chce svojou tvorbou primárne rozdávať humor a smiech. Šíriť svojimi divadelnými predstaveniami optimizmus a pozitívnu energiu. Chce sa stať divadelnou značkou – zárukou a istotou kvalitnej zábavy.

Výrazným predpokladom na naplnenie všetkých zámerov a cieľov DIVADLA KOMÉDIE, sú takmer dvadsaťpäťročné skúsenosti dramaturga a režiséra Svetozára Sprušanského (autora mnohých divadelných komédií), ktorý stojí na čele tohto divadelného zoskupenia. K nemu sa pripojilo množstvo skúsených divadelníkov. Sú to spolupracovníci z radov hercov, scénických a kostýmových výtvarníkov, prekladateľov, hudobníkov, choreografov, grafikov, divadelných manažérov, organizačných a technických pracovníkov. 
DIVADLO KOMÉDIE oficiálne vzniklo na prelome rokov 2016 a 2017. V marci  2017 uviedlo svoju prvú premiéru – komédiu súčasného nemeckého autora Freda Apkeho: Horúca sprcha. Celoslovenská premiéra tejto komédie odštartovala úspešnú cestu DIVADLA KOMÉDIE za svojimi divákmi po vyše 115 mestách a obciach Slovenska.

Divadelná sezóna 2023/2024 je pre DIVADLO KOMÉDIE sezónou ôsmou. Dnes je v jeho repertoári šesť inscenácií: Horúca sprcha, Klimaktérium...a čo?, Panikári, Tajomstvo vianočného krbu, Pi čaj, miláčik! a Klimaktérium 2 alebo ošiaľ menopauzy.
Pripravuje sa uvedenie najúspešnejšej hry súčasnosti, komédie 2:22 - príbeh duchov.

Divadlo má za sebou vyše osemstopäťdesiat predstavení. Tisícky spokojných divákov. Záväzok, ktorý všetkých jeho tvorcov motivuje do ďalšej činnosti.

DIVADLO KOMÉDIE nestráca nič zo svojej chutí prinášať divákom neopakovateľné divadelné zážitky, príjemné okamihy, radosť, úsmev a smiech do ich domovov.

A tešiť sa na vás, milí naši diváci!
onas2