David Greig – Gordon McIntyre: Letná noc

letna-noc-square

O hre

„Začína sa „stratený víkend“, alebo ak chcete, „veľký žúr“. Budeme o ňom rozprávať vnúčatám. Bude sa v rodine tradovať, odovzdávať z generácie na generáciu. A s každým podaním sa vždy trochu nafúkne – „Povedz to, o tých langustách, teta Helena...“.“
LETNÁ NOC je originálna komédia o generácii stratených štyridsiatnikov, ktorí sa uprostred jednej noci – ale aj uprostred svojich životov a vzťahov – vzájomne spoznávajú a strácajú a míňajú a nachádzajú...

LETNÁ NOC je mierne zamotaný príbeh o náhodnom stretnutí nesúrodej dvojice, ktorú spája životný pocit večnej nespokojnosti a hľadania. Stretnutie dvoch „zúfalcov“ sa rozvinie do nezáväzného a od všetkých stereotypov oslobodeného dobrodružného flámu. Divadelná hra v sebe spája dramatickú rovinu a bizarnosť situácií príbehu s jej stand-up rozmerom. Dopĺňa ju dominantná hudobná zložka predstavenia – v tomto prípade živá hudobná produkcia. Priam britským dažďom voňajúce piesne, so skvelými slovenskými textami Petra Uličného.

Nikdy sa nekončiaca párty letnej noci. Prudko dojímavá gangsterka! Jedinečný divadelný komiks!

LETNÁ NOC ponúka príležitosť nielen na strhujúce herecké výkony oboch protagonistov, ale dáva priestor ich schopnosti improvizácie a priam osobného kontaktu s publikom. Každý večer tak trochu inak – a naživo – tu a teraz – s vami!

LETNÁ NOC je inscenácia, v ktorej sa striedajú zábavné situácie, iskrivé dialógy, nepredvídateľné pointy, dramatické zvraty, romantické momenty... Ľudskosť, sentiment aj ironický cynizmus. A to všetko spoluvytvára dynamicky pulzujúci tok inscenácie. Okrem toho môže divákom pripomenúť nejeden povedomý moment z ich života. Na záver ponúkne šťastný koniec, nadhľad a porozumenie so všetkými „nedokonalými“ smrteľníkmi. S tými, ktorých je na svete väčšina. Teda – s nami!

Predstavenie o stratách a nálezoch, o náhodách a osudových stretnutiach. O šťastí a láske, ktoré nás v živote nemusia vždy obísť.

Známa dvojica televíznych „kutilov“ vás presvedčí, že dokáže nielen „postaviť dom a zasadiť strom“ – majstrovať v dielničke a obrábať záhradku za domom... Že On nie je len dramatickým hercom a Ona mediálne profesionálnou mamou. Ale že obaja sú aj skvelí divadelní herci a komici, ktorí vás rozcitlivejú a rozosmejú zároveň. Veď je to tak trochu príbeh aj o nich samých!

Ideálne predstavenie pod hviezdnu oblohu, počas kultúrneho leta, na námestia, na nádvoria hradov, zámkov, kaštieľov, kúpeľné dvorany, pre firmy alebo na letné festivaly. Neopakovateľná atmosféra open air predstavenia.
 
premiéra: 4. a 5. október 2017
dĺžka trvania predstavenia: 1 hod. 40 min. (bez prestávky)

Galéria

Osoby a obsadenie

 • HELENA
  Kristína Tormová – Farkašová
 • BOB
  Marcel Ochránek
 • JACK, povaľač a hudobník
  Tomáš Michalčák
  Štefan Tomko

Tvorcovia

 • preklad
  Alexandra Ruppeldtová
 • dramaturgia
  Adam Gold
 • texty piesní
  Peter Uličný
 • hudobné naštudovanie
  Tomáš Michalčák
 • vokálna príprava
  Lenka Paulíková
 • scéna a kostýmy
  Dorota Cigánková
 • réžia
  Svetozár Sprušanský

Plagát

Stiahnuť plagát ako tlačové pdf

Technické podmienky

Javisko

minimálna šírka: 6 metrov; minimálna hĺbka: 6 metrov
nie sú potrebné javiskové ťahy

Svetlo

minimálne 12 ks reflektorov; každý z nich pripojený na stmievacie zariadenie; prítomnosť miestneho technika alebo osvetľovača, ktorý pracuje a pozná domáce osvetľovacie zariadenie

Zvuk

kompletnú zvukovú techniku si zabezpečuje a prináša Divadlo komédie samé