MARCEL OCHRÁNEK OSLAVUJE OKRÚHLE JUBILEUM

Skvelý divadelný, filmový, televízny herec a moderátor Marcel Ochránek oslavuje 21. apríla okrúhle jubileum - 50. narodeniny. Sme hrdí a vďační, že je súčasťou Divadla komédie od jeho vzniku a že vďaka svojmu zmyslu pre humor, pointu a vtip baví svojim kumštom divákov po celom Slovensku.
Principál Divadla komédie, režisér Svetozár Sprušanský:

"S Marcelom Ochránkom sa poznáme tridsať rokov. Ešte predtým som ho videl v niektorých predstaveniach, ako študenta bratislavského Štátneho konzervatória a neskôr aj ako poslucháča herectva na VŠMU. Vždy plný energie. To sa dodnes nezmenilo. Vtedy s bujnom hrivou. To sa už zmenilo. Potom sme sa stretli v nitrianskom Divadle Andreja Bagara. Jeho prvou výraznou postavou bol Viktor v Lorcovej Plánke. Hral mladého zvodcu a milovníka. A potom to bola plejáda dramatických, komediálnych, muzikálových či charakterovo zložitých postáv. Našli sme si k sebe cestu aj ako herec a režisér. V práci bol vždy otvorený novým výzvam aj režisérskej poetike. Nikdy sa nebránil experimentu. Profesionálne vždy pripravený, technicky disponovaný. Radosť s ním robiť. Zažil generáciu tzv. starej hereckej školy - teda zažil a osvojil si všetky jej prednosti: pokora a na prvé miesto klásť divadlo. So všetkými jeho výhodami aj obmedzeniami. Takých hercov je dnes už málo.
Spomínam si na nekonečné rozhovory o divadle, na množstvo zájazdov, skúšobných procesov. Na jeho monodrámu Vyberač, za ktorú bol nominovaný na Dosky, a s ktorou sme precestovali tucet domácich aj zahraničných festivalov. Ale aj na jeho Andreja v Troch sestrách, Peťu Trofimova vo Višňovom sade, Tesmana v Hede Gablerovej, Ženíchovho priateľa v Brechtovej Svadbe. Na presvedčivé dramatické polohy v inscenáciách Bezkyslíkovce, I. ako Ina, Hra snov, Siroty, na Claudiusa v Hamletovi, na Cawdora v Macbethovi. Ale aj na skvelé výkony v muzikáloch a spevohrách: Fidlikant na streche, Grék Zorba, Kabaret, Adam Šangala, Báthoryčka, Malý obchod hrôzy, Pomáda, West side story, Limonádový Joe, Divotvorný hrniec, Modrá ruža, Boyband, Povolanie pápež, Frida, Mrázik, Mamma Mia, Bodyguard, Jánošík.
S pribúdajúcimi rokmi nestratil nič zo svojho zmyslu pre humor a profesionálny prístup na skúšobni aj na javisku. Meniaca sa doba prináša aj zmenu očakávania divákov od divadla. Do popredia sa dostáva jeho relaxačná a zábavná funkcia. Teda aj repertoárová ponuka sa mení. Zmenilo sa aj portfólio postáv Marcela Ochránka. Dominujú komédie. A v nich sa Marcel cíti ako ryba vo vode. Teší divákov, aj seba. V komédii Aj muži majú svoje dni, Syna či dcéru, v Testosteróne, Horúcej sprche, Letnej noci, Výstupe, v Pi čaji, miláčik!.
Želám Marcelovi, aby ho dobrá nálada, humor, pozitívna energia a záujem o divadlo neopúšťali. K tomu veľa pevného zdravia, spokojných divákov, rodinnej pohody a zázemia, šťastia aj peňazí. A ešte zopár zaujímavých postáv.
Čo viac si už herec môže priať. "

Svetozár Sprušanský