Milí priatelia divadla!


Máme za sebou divadelnú sezónu 2020 / 2021. Jednu z najťažších a najsmutnejších. Bez vás - našich divákov!
Ale aj za ťažkých okolností neustáleho uzatvárania spoločnosti a zákazu kultúrnych podujatí, Divadlo komédie v jednotlivých "prestávkach" stihlo odohrať 23 predstavení. Rozdať "odvážnym" divákom radosť, smiech, dobrú náladu a pozitívnu energiu. A to sme po minulé sezóny odohrali počas desiatich mesiacov 120 až 140 predstavení...
Mysleli sme si, že v septembri 2021 sa za vami, milí diváci, doslova rozbehneme. Chceli sme byť s vami, potešiť vás. Bohužiaľ, nestane sa tak!
Nič nie je smutnejšie a frustrujúcejšie, ako keď po "premárnenej" predchádzajúcej sezóne a letnom "nádychu" chcete naplno v septembri odštartovať novú divadelnú sezónu... A hneď na jej začiatku ste nútení ju pozastaviť. Dokonca opätovne neuviesť premiéru, ktorú ste už pred rokom zastavili. Prečo?
Pandemický chaos a zmätok, strach a odhováranie z návštevy kultúrnych podujatí, ktoré sa tu neustále šíria, dosahy covidových automatov a kultúrnych semaforov - kde sa každý týždeň (a v každom okrese inak) menia podmienky uskutočnenia podujatia, naplnenia kapacity sály, jeho návštevy divákmi - nás doviedli k nemilému rozhodnutiu: zrušiť a následne preložiť 30 jesenných predstavení Divadla komédie. Tie sme pre vás pracne poprekladali z predchádzajúcich mesiacov a naplánovali práve na mesiace september, október a november 2021. Mali sme za vami prísť do tridsiatich miest a obcí po takmer celom Slovensku, ale realita nás opätovne "dobehla".
Po zvážení všetkých, neustále sa meniacich okolností slovenskej pandemickej reality, po konzultáciách s mnohými partnermi, pracovníkmi kultúrnych domov, organizátormi kultúrnych podujatí na Slovensku, po detailnom prepočítaní dopravných nákladov spojených so zájazdmi, sme boli nútení siahnuť k takémuto kroku. Verte, je nám to úprimne ľúto!
Dobrou správou je fakt, že žiadne z predstavení sa neruší - ale sa PREKLADÁ!!! Už teraz sa môžete tešiť na naše skvelé komédie v nových termínoch, o ktorých vás budeme včas informovať. Či už na webovej stránke alebo na sociálnych sieťach Divadla komédie. Informácie o nich získate aj v kultúrnom dome vášho mesta.

Chýbate nám! Veľmi!
Už teraz sa na vás srdečne tešíme!

Svetozár Sprušanský
principál Divadla komédie

P. S. A jedno malé svetielko v tme! Zopár predstavení v Bratislave a jej okolí sme pre našich divákov ponechali.