Svetozár Sprušanský: Tajomstvá vianočného krbu

krb_nej_stvrc

O hre

„Pekný večer! Vám všetkým, ktorí ste nezabudli snívať, usmievať sa a vnímať krásu života!“
Vianočný divadelný koncert Thomasa Puskailera je pohodový večer, počas ktorého bude váš úsmev prirodzene striedať dojatie.

Veselo aj vážne o Vianociach. O predvianočnom čase, ako aj o prípravách na najkrajšie sviatky roka. O zhone a tešení sa. O mužsko – ženských prioritách. O detských aj dospeláckych očakávaniach spojených s príchodom Ježiška.

Všetko, čo ste si vždy o Vianociach mysleli, ale báli ste sa to vysloviť nahlas.

Ale aj o tom nevysvetliteľnom, krásnom, zázračnom a nepomenovateľnom... O najväčšom tajomstve a duchovnom rozmere sviatkov ľudského porozumenia, lásky a pokoja. O kráse a tichu. O ľudských, vtipno – smiešnych nedokonalostiach prežívania Vianoc. Aj o ich bezproblémovom prežití!

humor – sentiment – realita – sen

Priam rodinné stretnutie pri krbe spomienok, zábavných príhod a melancholických úvah na tému Vianoc. Rozprávanie sa o veciach, ktoré všetci prežívame, ale aj o veciach, ktoré sú nevypovedateľné. Sú nami len tušené a intuitívne vnímané.

láskavé slovo – anjelská hudba a spev

Ale predovšetkým! Zaznejú najväčšie a najznámejšie vianočné piesne, slávne melódie s novými slovenskými textami z pera vynikajúcich slovenských básnikov a textárov. V príťažlivom hudobnom a vokálnom šate. Songy, ktoré dôverne poznáte, ale aj tie, ktoré s nami nanovo objavíte. A zamilujete si ich. Ulahodia vášmu uchu a srdcu!

Zimné večery sú dlhé a sychravé. My vám jeden z nich skrátime a spríjemníme. Prežiarime človečenským teplom, vtipom, vôňou vanilky, ihličia a krásou hudby.

Na tých, ktorí stále veria na Ježiška, čaká malé prekvapenie. Hodnotné vianočné darčeky, venované od srdca a od reklamných partnerov tohto predstavenia.

Inscenácia určená a hraná len v čase predvianočnom: november a december.
Vhodná aj pre uzatvorenú spoločnosť, vianočné firemné večierky, na stretnutia záujmových združení, spoločností, cirkevných zborov...
Inscenácia je vhodná aj pre rodiny s deťmi od 7 rokov.
premiéra: 22. november 2019
obvyklá dĺžka trvania predstavenia: 1 hod. 35 min. (bez prestávky)
Možnosť ľubovoľnej úpravy dĺžky trvania alebo formy predstavenia: napr. dve časti a jedna prestávka, tri časti a dve prestávky. Po dohode s klientom alebo objednávateľom.

Galéria

Osoby a obsadenie

 • THOMAS
  Thomas Puskailer
 • DÁMY
  Petra Humeňanská
  Katarína Ivanková
  Karin Olasová
 • HUDOBNÍK
  Juraj Halaška

Tvorcovia

 • námet a scenár
  Svetozár Sprušanský
 • texty piesní
  Daniel Hevier, Martin Sarvaš, Peter Uličný
 • aranžmány a hudobné podklady
  Ľuboš Brtáň
 • vokálne naštudovanie
  Lenka Paulíková
 • scéna a kostýmy
  Svetozár Sprušanský
 • réžia
  Svetozár Sprušanský
 • pohybová spolupráca
  Vašo Púčik

Plagát

Stiahnuť plagát ako tlačové pdf